Рекомендуем:

Статистика от Яндекса

Яндекс.Метрика

Свежие комментарии

Подписано на новости блога:

Топ 25 просмотров

>>Наш Форум<<Рубрики


Архив

Всем покупающим авто в Германии читать обязательно! Новость от 15.09.14

В общем в Чехии в очередной раз новинка. Все кто хоть однажды покупал авто в Германии знают что транзитные номера немцы выдают двух типов: с желтой полоской сроком действия на 5 дней и с красной полоской сроком действия от 15 до 90 дней. Как правило желтую полоску в основном покупатели брали чтобы догнать авто тут по Европе, а красную как правило на экспорт, в Россию или еще дальше.

Теперь же чешская полиция в связи с участившимися преступлениями на желтых транзитных номерах поправила закон и желтые номера стали недействительны на территории Чехии, таким образом если вас остановит полиция на желтых транзитных пятидневных номерах то приплыли! Поэтому очень советую не экономить и брать с красной полоской, они хоть и дороже но зато легальны и действительны, полная новость на чешском ниже:

Policisté se začali v poslední době zaměřovat na řidiče převážející německá auta na území České republiky. Konkrétně jim jde o to, s jakou převozní značkou lidé vozidlo dopraví. Ty krátkodobé se žlutým pruhem na pravé straně, které byly dlouho v běžné praxi využívané, jsou totiž podle policie platné jen na území Německa a dopravit auto s touto značkou do Česka je tím pádem nelegální.

„Vzhledem k tomu, že tyto značky jsou v poslední době ve zvýšené míře využívány při páchání trestné činnosti, problematikou se začalo zabývat Ministerstvo dopravy ve spolupráci s ředitelstvím služby dopravní policie Policejního prezidia ČR,“ odpověděla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová na otázku, proč se na tento problém zaměřili policisté právě v poslední době. Převozní značky se žlutým pruhem byly prý vždy platné pouze na území SRN.

„Pravidla neurčujeme my ale vždy ta země, která tzv. převozní značky vydává – v tomto případě Spolková republika Německo. Kontrola aut v silničním provozu je zase záležitostí Policie ČR,“ uvedla mluvčí ministerstva dopravy Andrea Volaříková.

Problém u krátkodobých „převozek“ je ten, že neprochází kompletním zápisem registrační značky, provozovatele a vozidla na registračním místě. „Ručně vypisovaný registrační dokument osobou, které byly registrační značky vydány, není v mezinárodním provozu přípustný a platí pouze na území SRN,“ vysvětlila Volaříková. U těchto značek navíc chybí prokázání technické způsobilosti.

Do ČR s červeným pruhem
Pro převoz vozidla do České republiky tak musí lidé zakoupit registrační značku označenou červeným pruhem s platností od 15 do 90 dnů. „Ty podle našich informací vydává přímo registrační místo s kompletním zápisem a vystavením registračního dokladu nezbytného pro použití v mezinárodním provozu,“ uvedla mluvčí ministerstva. Řidiči si za ně ale připlatí.

Situace je podobná i u ostatních zemí. Obecně musí mít vývozní značky platné doklady vydané autoritou zabezpečující registraci v konkrétním státu. Proč tedy řadu let krátkodobé německé značky bez řádné registrace policie tolerovala, není jasné.

Řidič vozidla, které je opatřeno krátkodobou registrační značkou se žlutým pruhem na pravé straně, se dopouští přestupku, za který mu hrozí pokuta od pěti do deseti tisíců korun a zákaz řízení motorových vozidel na šest měsíců až jeden rok.

Write a comment