Рекомендуем:

Статистика от Яндекса

Яндекс.Метрика

Свежие комментарии

Подписано на новости блога:

Топ 25 просмотров

>>Наш Форум<<Рубрики


Архив

Чешский юмор — Cikán obecný [Romus Vulgaris]

Вот такой юмор отыскал на просторах интернета от чехов про цыган — об остальном судите сами.

Cikán obecný [Romus Vulgaris] — Noční živočich, příbuzný šimpanze. Má hnědé zbarvení, samička může mít světlou srst v oblasti hlavy. Bojí se vody a je charakterizován specifickým pachem. Původně stepní druh se přizpůsobil životu ve městech. Vyskytuje se po celém území ČR a SR. Je stěhovavý, někteří táhnou za potravou až za oceán. Samička rodí i několikrát do roka. Mláďata sají sociální dávky až do smrti. Cikán obecný loví kořist bezbrannou a na tu útočí v tlupách. Škodlivý, zákonem chráněný.

Комментарии

Комментарий от Сергей
Когда: Август 12, 2011, 11:15

Не слишком толерантно ))))

Комментарий от Юрий
Когда: Август 13, 2011, 14:33

А вот и мы, как говорится :)

Rus domácí

Rus domácí je malý, zhruba 10-15 mm dlouhý šváb s poměrně malou variabilitou a úzkou potravní specializací. Převažující barva jeho pohlaví je špinavě žlutá. Samice má širší zadeček, tmavější zbarvení, složená křídla překrývající konec zadečku a srp na hrudi. Naproti tomu Sameček má na hrudi kladivo.

Potrava

Rus domácí se živí výhradně alkoholem. V noci vylézá ze svých skrýší a pátrá po alkoholu. Svými hryzáky pronikne do jakékoli láhve. Pije úplně všechno, kromě vaječného koňaku. Pro rozmnožování samičky potřebují víno.

Rozmnožování

Samice se páří jednou a toto jedno páření stačí na oplodnění všech vajíček vytvořených během celého života. Samci se mohou pářit opakovaně a obě pohlaví jsou schopná kopulace za několik dní po posledním svlékání. Za dva až tři dny po první úspěšné kopulaci se zatahuje u samice zadeček a dochází k vytváření ootéky, které se u tohoto druhu švábů říká vinotéka. Ta je buď bílá, nebo červená.

Známky přítomnosti

Pokud se vám během noci v bytě ztrácí pití, jsou 2 možnosti:
Máte v bytě rusy
Manžel, manželka či dospívající pubescenti v noci vstávají a chlastají.

Preventivní opatření

Prevence proti osídlení (infestaci) objektu rusem domácím není jednoduchá. V podstatě jediným preventivním opatřením je nekupovat žádné alkoholické nápoje. Pokud už nějaký alkohol koupíte, je třeba jej ihned vypít. Jakékoli pokusy ukrýt alkohol jsou neúčinné. Rus má tak dokonalý čich že jej najde v 99 % případů.

Represivní opatření

Boj s rusem domácím v bytě či rodinném domku je marný. Přežije i výbuch atomové bomby. Jedinou možností je odstranit, nejlépe vypít, všechen alkohol. Rus pak odtáhne sám.

Write a comment